21 iunie 1994

George Michael a pierdut procesul său împotriva Sony Records. Michael a susținut că contractul său pe 15 ani cu Sony era nedrept pentru că compania putea refuza lansarea albumelor pe care le considera necomerciale. Michael a promis că nu va mai înregistra niciodată pentru Sony. A resemnat cu compania în 2003.